Ось декілька порад про те, як підібрати об’єм фарби відповідно до площі стін, підготувати поверхню до фарбування та не пропустити інші важливі моменти.
Скільки фарби слід придбати?
Тут усе доволі просто – достатньо дізнатися площу поверхонь, які потрібно пофарбувати, та зіставити одержане значення з даними на етикетці банки з фарбою.
Лише не забувайте, що наносити фарбу, ймовірно, доведеться в два шари, а отже знадобиться її вдвічі більше. Крім того, фахівці радять купувати такі матеріали з запасом у 10% – це вбереже від непередбачених ситуацій, коли, наприклад, конкретної фарби потрібно більше, ніж планувалось, але придбати саме таку вже неможливо.
Перед фарбуванням фасаду його поверхню важливо ретельно очистити, усунувши тріщини, нерівності, можливі сліди плісняви чи зайвої вологи, адже навіть найдрібніші дефекти будуть добре помітні під шаром фарби.
Якщо є така потреба, стіни перед фарбуванням можна поштукатурити, досягнувши тим самим ефекту максимального вирівнювання.
Після цього важливо дочекатися повного висихання обробленої поверхні.
Наступний крок – нанесення ґрунтовки, яка зміцнить основу, знизить вологопоглинання, зменшить загальні витрати фарби та підвищить її адгезію з поверхнею.
Тут, знову ж таки, потрібно буде зачекати, доки шар ґрунтовки повністю не висохне і лише після цього переходити до фарбування.
Процес нанесення фарби на поверхні фасадів доволі простий і мало чим відрізняється від фарбування внутрішніх стін. Найбільш зручними та економними інструментами для проведення такої процедури є валик і розпилювач фарби.